|
История PDF Печать

 

«Особый мир, особый дух, мы все одна семья» - ці слова із гімну навчального закладу дуже точно характеризують атмосферу , що панує у гімназії. 
 
Її історія починається з років Великої Вітчизняної війни, коли у визволеному Києві по бульвару Шевченка,43 було відкрито жіночу школу № 153. У 1949 році школі присвоєно ім’я видатного поета О.С.Пушкіна, а в 1990 році – статус гімназії.
 

Важливі дати

1943 – відкриття середньої загальноосвітньої школи № 153 ім. О.С.Пушкіна
1949 – рішенням Кабінету Міністрів УРСР школі присвоюють ім'я О.С.Пушкіна
1955 – відкриття шкільного музею О.С.Пушкіна та Клубу інтернаціональної дружби
1966 – підписання угоди з філологічним факультетом Київського педагогічного інституту ім. О.М.Горького з питань неперервної освіти в системі "школа - вуз". Школа починає працювати за експериментальними програмами поглибленого вивчення філології.
1984 – утворення педагогічних класів при КДПІ ім. О.М.Горького, випускники цих класів без іспитів зараховуються на російське відділення КДПІ ім.О.М.Горького, ці класи заклали фундамент майбутньої гімназії. 
1989 – починається розробка програми та проекту гімназії. У цей час школа стає базовою для науково-методичної роботи Центрального інституту удосконалення вчителів, інститутів педагогіки та психології АПН України.  У школі організовують навчання резерву керівних кадрів, вчителів-предметників з різних міст України. 
1990 – школа одержала статус школи-гімназії. 
1993 – школа отримала статус гімназії. 
2003 – відкриття музею "Історія гімназії".
 

Нагороди гімназії

1962 – школа нагороджена дипломом Всесоюзної виставки досягнень народного господарства СРСР за розробку матеріалів із розвитку політехнічних шкіл в Україні.
1974 – нагородження дипломом III ступеня Всесоюзної виставки досягнень народного господарства СРСР за розробку матеріалів естетичного виховання учнів. 
2000 – гімназія нагороджена грамотою Кабінету Міністрів України. 
2003 – гімназія отримала диплом «Кращий навчальний заклад м.Києва»,
2007, 2009 – нагородження дипломом «Юний посол миру».
 

Віхи в історії

На кожному етапі становлення гімназії відбуваються знаменні події, які визначають подальший розвиток закладу.
 
Так, ще у 1949 році у школі відкрито музей О.С.Пушкіна. На базі музею проводиться традиційне свято «Болдинська осінь», конкурс казок О.С.Пушкіна, інтелектуальний конкурс старшокласниць «Скажи, которая Татьяна?», конкурс читців, зустріч із цікавими людьми, літературні читання. Колектив гімназії – постійний учасник Міжнародних Пушкінських форумів у м.Москві (Росія), встановлені партнерські стосунки зі школами ім.О.С.Пушкіна країн Співдружності незалежних держав та Європи.
 
У 2001 році відкрито музей історії школи. Музей створено силами педагогів, учнів, батьків. Цінними експонатами в музеї є класні журнали 1944, 1945 років, звіти вчителів, протоколи педагогічних рад, зошити учнів, шкільна форма. В історію школи записані такі визначні імена: дворазові олімпійські чемпіонки з гандболу Зінаїда Турчина та Галина Захарова, співаки Ірина Шведова та Андрій Кравчук, артистка театру та кіно Людмила Ардальян, доктор економічних наук Льовочкін Сергій Володимирович, доктор педагогічних наук Даниленко Лідія Іванівна, та ін.
 
Останнє десятиріччя гімназія працює над впровадженням у навчально-виховний процес комп’ютерних технологій та інтерактивних методик навчання.
 
З 2002 року колектив гімназії бере активну участь у міжнародному проекті «Дорогами слави батьків», присвяченому великому подвигу народу у Великій Вітчизняній війні. За останні роки учні гімназії брали участь у міжнародних конференціях у Москві, Мінську, Бресті, Тулі, Волгограді, Смоленську та ін. З 2006 року колектив гімназії бере участь у Міжнародних проектах «Академія дитячої дипломатії» та «Служіння заради миру», які проходять у рамках проголошення ООН Десятиріччя культури миру і ненасильства в інтересах дітей планети (2001-2010). Девізом цього проекту стали слова учениці гімназії: «Наше майбутнє не знає меж! Наші усмішки не потребують перекладу!»
 

  

 

 

Корисна інформація

Анкета для батьків

Анкета учня/учениці

Анкета для педагогічних працівників

Наше время

Нова Українська Школа

 

Наше время

Школа медіації

 

Корисні cайти

 

Главное управление науки и образования г.Киева

 

Управление науки Шевченковского р-на

 

Украинский центр оценивания

 

НОРМАТИВНО

ПРАВОВАЯ БАЗА

instafb

Україна, 01135, Київ, вул. Чорновола, 37а

Пн-пт з 8.00 до 19.00

Тел./факс:(+38 044) 236-11-12

Тел.: +38 (044) 236-05-81

email: sch-153pushkin@ukr.net